Bára & Tomáš

Bára s Tomášem tráví volné slunné víkendy v Pavlově, proto jim Café Fara v nedaleké Klentnici padlo do oka. My se z výběru těšili s nimi, věděli jsme totiž, že o hosty bude dobře postaráno - skvěle se nají a budou se cítit příjemně v tomto výjimečném prostředí. Přípravy jsme začali již den předem stavbou stanu, který byl už od začátku svatebních příprav jasně potřeba - počasí v začínajícím podzimu je nevyzpytatelné - to jsme ještě ani nevěděli jak! Instalace probíhaly v krásném slunečném dni, postupně se začal tyčit stan, následně instalovat nábytek a vyrábět podhledy ze zeleně. Vzhledem k tomu, že obřad byl naplánován na louce pod Sirotčím hrádkem (někdy se tam zajděte podívat, v půlce kopce dech nepopadáte a to vás ještě čeká cílová rovinka až pod skálu, na které se hrádek tyčí. Až si představíte, jak tam vynášíte 20 židlí, svatební bránu a obřadní stolek, orosíte se ještě jednou :-)), pustili jsme se také do kosení louky, abychom našim hostům zajistili ten nejvyšší komfort. :-)
Klentnici jsme opouštěli za slunného večera a s napětím očekávali den D. Ten začal podle očekávání jedním z nejhezčích váýchodů slunce, co jsme za léto zažili. Instalace všech ostatních stanů nám přišla jako holý nesmysl, ale postupující mračna byla nekompromisní, proto jsme zastřešili maximum volné plochy, kterou jsme měli v Klentnici k dispozici.
Obřad jsme chystali na zmíněné louce nad Klentnicí a jsme moc rádi, že nám dosud počasí přálo. Přirozený základ doplnily nádherné kytky od Beaty z Plevele, které hrály všemi podzimními barvami. Dívat se jí pod ruce, kde se rodila jedna krása za druhou, byla opravdu krásná podívaná. 
Hosté se scházeli k obřadu přímo v Café Fara, kde se občerstvili dobrým jídlem a vínem a společně vyrazili procházkou k místu obřadu, kterou jsme pečlivě vyznačili šipkami. Po cestě je čekala právě v onom ostrém kopci občerstvovací stanice, kde nabrali sil na cílový kopeček.
 
 Tam už se na ně usmívaly naše milé pomocnice společně s dalším občerstvením. S posledním hostem se však rozpršelo, naštěstí žádný ostrý děšť, nicméně všechny deštníky se zapojily do provozu a nakonec i velká část pláštěnek, kterými hosté vzali zavděk po obřadu. Paní oddávající s matrikářkou se nezalekly ani deště a se vším odhodláním se pustily do provádění obřadu na jednom z nejpůsobivějších míst, kde jsme obřad organizovali.
Po obřadu se hosté na méstě obřadu už moc nezdržovali a přesunuli se na místo hostiny zpátky do Café Fara, kde se nevynechalo ani rozbíjení talíře a servírovaný oběd pro rodinu, stejně jako vynikající raut pro ostatní hosty. Zatímco na kopci pod Sirotčím hrádkem jsme klouzali z kopce pod nákladem stolů, židlí a neutuchajícího deště, dole se zábava ani v upršeném odpoledni nezastavila - cimbálovou muziku vystřídala kapela, tu doplnila degstace vín se sommelierem, během které se hosté bavili, zatímco se nevěsta se ženichem odešli fotit. 
A ta pravá večerní zábava se rozjela s prvním tancem, ve chvíli, kdy déšť ustal a nastala ta pravá atmosféra pro správný svatební večírek. Ten pokračoval až do ranních hodin pod taktovkou DJe a kdo ví, kdyby ráno nevysvitlo slunce, tančí tam všichni nejspíš dodnes.
Báře a Tomášovi děkujeme za krásné zadání a jejich velkou důvěru, stejně jako za jejich úsměvy v den svatby, které všem hostům dávaly najevo, že i přes trochu umíněné počasí prožívají jeden z nejhezčích dnů v životě. :-)

květiny: Plevel
koncept, dekorace, koordinace: weWedd by weWine za využití půjčovny Decstore.cz
foto: Everbay photo
dort: La Famila Café
sweetbar: U Tytýny