Evča & Honza

Evča byla náramná nevěsta, šikovná cukrářka a kuchařka s dobrým vkusem, která si chtěla svoji svatbu hlavně užít. Za co ji obdivujeme, je fakt, že se s plnou vervou pustila do organizace svatby trochu netradičně  v místě bydliště ženicha, a právě a nejen proto se rozhodla, že se jí bude hodit pomoc, která se vyzná v místních poměrech a dodavatelích. Podle toho, jak si oba svatbu s Honzou užívali, to byla dobrá volba, a pro nás moc milá spolupráce.
Oba snoubenci se rozhodli, že svatba se ponese v duchu světle modré a oranžové barvy - jasný signál, že to bude krásná kombinace, dávala tušit krásně zpracovaná grafika z dílny nevěstiny sestry - těšili jsme se tak na modré hortenzie a oranžové doplňky, které jsme akccentovali například na barevných ubrouscích. Jako dějiště svatby zvolili hotel Vinice Hnanice, odkud je krásný výhled do nekonečných řad vinohradu, samotný obřad se konal na širokém řádku mezi vinicemu kousek za hotelem, kam si hosté udělali krátkou procházku.
No, krátkou, náš skromný úsudek odhaduje, že šli dobrou čtvrhodinku, nicméně jako lákadlo jim poslužil vozík s vybraným občerstvením a na konci cesty, kousek od obřadního místa, je čekalo další občerstvení a sklenička sektu. Obřad jsme zdobili minimalisticky, střídmou bílou látkou s antickým řasením, doplněnou o hortenzii a zeleň, hlavní dekorací byla jednoznačně vinice i blízká vyhlídka na vinic Šobes nedaleko.
Obřad doplnila svou krásnou a vtipnou řečí kamarádka snoubenců a nic nebránilo přesunu zpátky do hotelu, kde již byla připravená cimbálka a skvělý oběd. Cimbálka doprovodila novomanžele a jejich hosty po celé odpoledne a skvěle se snoubila s místním vínem i cukrářskými dobrotami, o které se postarala nevěsta s maminkou (a na jejich žádost jsme je doplnili ještě dobrotami od naší cukrářky, díky čemuž nebyla šance všechno sladké sníst :-)).
Zpočátku zakaboněný den, kdy zrána voda padala v ohromných provazcích, které ustaly právě ve chvíli, kdy jsme začali nakládat věci k obřadu do dodávky, se během dopoledne změnil v prosluněný pátek, jako stvořený pro večírek na terase hotelu. Pohodově plynul přes cimbálku až po večerního DJe, házení kytky a jako zlatý hřeb večera jsme svatebčanům nabídli ohňostroj, na který měli výhled z hotelové terasy jako na dlani. Hosty jsme opouštěli v plné zábavě a máme obrovskou radost z nadšení nevěsty i ženicha, kteří svoji svatbu začali připravovat s ohledem na žádané datum více než rok dopředu, a sen o krásné moravské svatbě se jim splnil.
Děkujeme za důvěru a přejeme hodně štěstí do společného života.

Naše nevěsta Evča na svém kuchyřském blogu zveřejnila krásný a čtivý článek o tom, jak vnímala přípravy své svatby. Za nás je to určitě užitečné čtení pro nevěsty, které jsou v plných přípravách nebo se na ně teprve chystají.

květiny: Myflowers Klára Jordánová
koncept, dekorace, koordinace: weWedd by weWine s inspirativním přispěním nevěsty
foto: Petr Vokurek
video: Martin Cigánek
dort: La Famila Café
sweetbar: nevěsta s maminkou za přispění U Tytýny a La Familia Café
cimbálová muzika: Cimbal men