Janča & Dominik

S Jančou se známe krátce ze střední školy a cesty nás svedly dohromady právě při tomto významném životním mezníku. Celou svatbu jsme naplánovali s pomocí jednoho telefonátu na Skypu a několika mailů, naši milí snoubenci svatební přípravy po očku sledovali, tedy spíš "četli" až z Nového Zélandu a všechno nechali v našich rukou. Nutno říct, že výběr obřadního místa takto na blind byl pro nás docela oříšek a velká zodpovědnost, ale velmi rychle jsme našli společnou notu a i tento bod se podařil - díky videorekognoskacím jsme společně našli místo v srdci vinic v Národním parku Podyjí v malém borovém lesíku. Ani si neumíte představit tu radost, když s námi snoubenci sdíleli naše nadšení během poslední schůzky před svatbou (a také první schůzky naživo během celého plánovaní vůbec).
Svatební přípravy se nesly v duchu přirozenosti a odvíjely se právě od obřadního místa v lese. Hosty jsme přivítali kolem poledne na srdečný welcome drink a občerstvení uprostřed vinic a dali jsme jim dostatečný prostor i pro krátkou procházku k blízké vyhlídce na nejstarší vinici ve střední Evropě Šobes.
Krátce před 13. hodinou se hosté přesunuli do obřadního lesíka, který jsme vyzdobili v neutrálních tónech bílé a béžové a použili jsme i lapače snů, abychom podtrhli vzdušnost prostoru. Po obřadu nesměla chybět obligátní společná fotka v krásném prostředí vinic a se všemi hosty jsme se přesunuli do vinařské stodoly u Stehlíků v blézkém Novém Šaldorfě.
Ve stodole to máme rádi - je to prostor úchvatný ve své obyčejnosti a opravdovosti, doplněný vesnickými zvířátky, které jsou skvělou atrakcí nejen pro děti, a nechybí ani kousek přírody, kterou jsme využili pro piknikové zázemí. Tradiční přivítání novomanželů si vzali na starost svědkyně, ženich a tatínci proslov, naservírovali jsme společnou polévku a tím veškeré oficiality skončily, aby mohla začít nenucená zábava - tu jsme podpořili právě piknikovým zázemím za stodolou nebo také řízenoou degustací vín, která si následně hosté o to více užili. Odpoledne a večer se nesly ve znamení pohody protnuté prvním tancem a krájením dortu, které následně přeslo v tanec všech hostů až do pozdních nočních hodin. 
Svatby snoubenců, kteří se vrací po delší době ze zahraničí, máme moc rádi. Nejenom proto, že jsme prodlouženou rukou nevěsty a jsme tak opravdu užiteční, ale také kvůli jejich atmosféře, která se nese v duchu setkání se všemi blízkými, a kdy jsou emoce opravdu intenzivní a prožitky hluboké, bez zbytečného stresu, pouze v síle okamžiku. A taková byla i ta dvou cestovatelů Janči a Domshe, kteří jsou dneska už zase na druhé straně polokoule a nepřestávají objevovat. Děkujeme za důvěru a milá setkání a přejeme hodně štěstí na společné dlouhé cestě.

foto: Zuzana Žlabová Photography
květiny: My flowers Klára Jordánová
koncept, dekorace, koordinace: weWedd by weWine
DJ: WeddingDJs - DJ Oldřich Hróza
dort: La Familia Café
sweetbar: U Tytýny
tiskoviny na svatbě: Hanka, Malebnosti