Janča & Peťa

Janča s Peťou se brali na Slovácku, v krásném penzionu s kouzelným prostředím v Kuželově, kam se za nimi sjela skoro stovka hostů. Jak bylo již řečeno, nevěsta doslova oplývá velmi dobrým vkusem, proto jsme se všichni těšili, co hezkého si pro nás připraví. A já se těšila, že jí budu moct s konceptem v předvečer svatby pomáhat a budu tu krásu hltat očima. 
S Jančou jsme si vyměnili několik zpráv a jeden telefonát, aby byla ušetřená dlouhého hledání různých věcí, které my už dávno víme, kde hledat. Nadchla jsem se stejně jako ona pro kombinaci šedo-modré s akcenty měděné, kterou v květině doplňovala tmavě vínová. Podívejte se sami, jak celý koncept fungoval dohromady.
Instalaci jsme začali natahováním drobných světel, těch totiž podle nás není nikdy dost. :-) A nakonec jsme byli moc rádi, že jsme světlo nepodcenili - celé svatební odpoledne a část večera totiž propršelo, což hostům úsměv ze rtů nevzalo. Na stoly se instalovaly šedo-modré běhouny, které doplnily vinné lahve v měděné barvě s vysokými svíčkami, mlékovky s květy v barvě svatební květiny, hlavní slovo si vzaly sukulenty, které krásně doplnily minimalistický design celé dekorace. Ty jsme s nevěstou umístily do jí připravených geometrických vzorů, které stolu přidaly na výšce a podpořily vzdušnost všech dekorací.
 
Ubrousky jsme volili v neutrální bílé barvě a nechali je splývat ze stolu, do talíře jsme vložili menu, které nevěsta vytiskla na průhledný pauzovací papír, na stejný ručně napsala také jmenovky, které jsme vložili mezi zuby vidličky. 
Svatební bránu snoubencům vyrobil na míru tatínek ženicha (a momentálně je v našem fundusu a těší se na svou letošní premiéru) - byla netradičně ve tvaru hexagonu, nevěsta na ni vyrobila jeřáby origami, v den svatby jsme ji dozdobili šlahouny břečťanu, svatební atmosféru v sadu za penzionem, kde se obřad odehrával, dokresloval splývavý tyl, který byl rozmístěn na blízkých stromech.
Ráno začalo přímo ukázkově - krásné počasí, ze kterého se vyloupla ještě krásnější nevěsta v jednoduchých splývavých šatech posetých flitry tak trochu připomínala prvorepublikovou filmovou hvězdu. Obřad se konal v sadu za penzionem a zahajoval ho opravdu vtipný proslov společného kamaráda šitý na míru oběma snoubencům. Talíř se rozbil na prašné cestě směrem k penzionu (a šlo to, jak by ne) a ve chvíli, kdy si hosté posedali na svá místa ve stanu, se spustil mohutný slejvák, který se nás držel až do večera. Hostům ale na překážku nebyl, chtěli se hlavně bavit a oslavit velký krok do společného života svých přátel, a na tom ve svatební den záleží přece nejvíc. :-) A navíc - měli k dispozici arsenál deštníků. 
Případné chmury rozehnala cimbálka, která roztančila všechny přítomné hosty, případně zábavu v deštivém dni našli na vinné degustaci, kde se seznámili s místními víny. Pršet přestalo až navečer, kdy se všichni hosté rozeběhli ven, nechybělo tedy ani házení kytky pod širým nebem a krájení svatebního dortu. První tanec proběhl také pod širým nebem doplněným o malé žárovky, navázala na ně už bujará párty všech kamarádů, kteří se roztančili tak, že ani nevadilo, že je další déšť zahnal zpátky do stanu. Tam už zůstali až do ranních hodin a vrátili se zpátky až na společnou snídani, kdy se podával stylově svatební dort.
Janči a Peťovi přejeme ještě jednou hodně štěstí do společného života, které jim upršené počasí pojistilo už navěky věků. :-)

květiny: Myflowers Klára Jordánová
koncept a dekorace: nevěsta sama s přispěním naší pomocné ruky při instalaci