Jitka & Jiří

10. června 2016, Penzion Za mlýnem
Malá, intimní a neskutečně příjemná - taková byla svatba Jitky a Jiřího, dvou nenucených a pohodových lidí, kteří měli jediné přání - udělat si svatbu po svém, mimo všechny konvence. V okolí Znojma toto zadání splňuje snad jediné místo - místo, kde se zastavil čas, pohoda se tam čerpá po kilech a věci tam nejde dělat jinak než s láskou a nadšením. Takový je penzion Za mlýnem v malé obci Slup, který vás přenese do časů našich babiček, kdy buchty chladnoucí na okně byly poctivé a pečené s láskou a člověka netrápilo nic. Byli jsme moc rádi, že toto místo nadchlo i nevěstu Jitku, která sama byla důvodem, proč jsme se pustili do takto malé svatby, pouze o 19 hostech. Její vytříbený vkus nám byl totiž natolik blízký, že to pro nás byl "TEN" koncept, který jsme prostě museli realizovat. Tahle svatba by se vlastně mohla jmenovat "O tom, jak jsme si plnili sen" - mít možnost vytvořit něco maximálně podle našeho gusta v blízkosti rodného města za spolupráce těch nejlepších z dané lokality jsme si přáli opravdu dlouho. Maximálně jsme těžili z kouzla místa - využili jsme selské židle a stoly, každou naprosto jinou a unikátní. Výzdoba neměla být okázalá, naopak - měla pouze podtrhnout slavnostní nádech celého dne. 
 
Protože je penzion situovaný blízko lesa a řeky, nabízela se možnost vycházet z přírodních materiálů, na prstýnky jsme si vyrobili ptačí hnízdo, které jsme vystlali mechem a během příprav nám jej paní majitelka doplnila i pravými vajíčky, které začal snášet jejich papoušek (do té doby považovaný za samečka :-)).
Obřad probíhal v blízkosti řeky u meruňkového sadu, doprovázený kytarou. Po něm následoval slavnostní oběd pod otevřeným přístřeškem, který je ve všední dny domovem velkého traktoru - ten musel ustoupit vyššímu zájmu a přejet stranou, avšak dostatečně blízko, aby stále navozoval atmosféru místa. Následné příjemné posezení u sklenky vína a dobrot k ní snoubených doprovodila svědkyně ženicha s přítelem hrou na kytaru a krásným zpěvem, který jsme vedle hostů obdivovali i my. Přejeme Jitce a Jiřímu tak pohodové manželství, jako byl jejich svatební den, a děkujeme za důvěru!
foto: Sonka Skerik photo / make-up / hairstyling
svatební make-up a účes: Sonka Skerik photo / make-up / hairstyling
květiny: My Flowers Klára Jordánová
koncept a dekorace: weWine
koordinace: weWine
svatební šaty: E-svatební šaty
dort a sweetbar: Luxusní dorty