Karina & Libor

Libor je rodák z Čech, dokonce z našeho rodného Znojma, svoji krásnou Karinu si našel na cestách po Asii a společně se rozhodli, že svoji lásku zpečetí tak trochu netradičně v rodné zemi ženicha. Společně jsme hledali lokalitu, která bude zajímavá i pro zahraniční hosty a vyrazí jim dech, a měli jsme opravdu velkou radost, že zvolili právě vinařství Sonberk - věděli jsme totiž moc dobře, že je naživo nezklame a dokážeme jim garantovat jen ty nejlepší služby, byť je nebudou mít možnost vyzkoušet naživo dopředu. S Karinou jsme se viděli poprvé naživo asi 3 dny před svatbou, když jsme ji doprovázeli na zkoušku svatební vizáže a měli jsme tušení, že nás čeká skvělý pohodový den - naše očekávání se naplnila. 
Hosty jsme ubytovali společně na jednom místě a dovezli je na Sonberk autobusem - už po cestě se naladili na veselou notu, a tak jsme je na sluníčkem vyhřátém Sonberku přivítali skleničkou vína s výhledem na Pálavské vrchy. Obřad proběhl na paloučku před vinařstvím, a byl tlumočen do nevěstiny rodné řeči, tak, jak zákon vyžaduje, a jak bylo také pohodlné pro hosty z nevěstiny strany. Všechny svatební dekorace jsme ladili do minimalistického stylu - nevěstina květina byla z bílých pivoněk a jiřin doplněná o lístky eukalyptu, dekorace na stole se nesly v meruňkovo-měděných tónech.
Ženich s nevěstou si přáli, aby se celá svatba nesla v co nejvíce moravském duchu, je jasné, že nemohla chybět cimbálová muzika, stejně jako celý raut byl připraven z moravských pochoutek, kde měly svoje místo i zabijačkové speciality, a kromě vynikajícího sonberského vína si hosté vychutnávali moravskou slivovici.
Nevynechali jsme ani tradici rozbíjení talíře, nabídku vody a vodky, respektive vody a vína, ženichovi s nevěstou, a chybět nesměl ani přípitek s proslovem na začátku hodování.
Během celého krásného odpoledne, kdy počasí přálo opravdu ukázkově, se hosté zúčastnili degustace s prohlídkou vinařství, pouštěli balonky s přáním a večer je jako zlatý hřeb čekal ohňostroj na pozadí Pálavy. Oficiální zábavu zakončilo házení kytice, které mělo stejný úspěch jako u ryze české svatby a nic už nebránilo tomu, aby se hosté vesele bavili až do pozdních nočních hodin pod jasným hvězdným nebem na terase vinařství Sonberk.
Moc děkujeme Karině a Liborovi za bezmeznou důvěru až přes oceán a za pohodovou spolupráci, díky které se nám podařilo naplánovat krásnou svatbu prakticky bezkontaktně. :-)

květiny: Myflowers Klára Jordánová
koncept, dekorace, koordinace: weWedd by weWine
foto: Pro-photo
vizáž nevěsty: Simona Buchtová make-up artist
dort: La Famila Café
sweetbar: U Tytýny