Katka & Andrea

Katka & Andrea s námi plánovali na dálku z Itálie. Chtěli hezký obřad na místě s dobrou atmosférou, na místě, kde by po oficiálním obřadu mohl následovat i obřad spirituální. Celou svoji svatbu chtěli pojmout jako setkání s rodinou a přáteli, kteří přijeli jak z blízkého Znojma, tak ze slunné Itálie. Pro nás byla práce s nimi opravdovou radostí, která s prací neměla nic moc společného. V přátelské atmosféře jsme naplánovali pohodový den, běhěm něhož nám počasí přálo. Ve slunném odpoledni tak proběhl obřad v zahradní kolonádě, kterého se účastnila třicítka hostů včetně pejska Charlieho. Dekorace prostor jsme vytvářeli na přání nevěsty, která měla poměrně jasnou představu - jako vystudovaná zahradní architektka  (ještě s příjmením Zahradníková) nás mohla rovnou školit. :) 
Kolonádu jsme ladili v neutrálním tónu, tak trochu do zasněna, za pomoci desítek stuh, pentlí a krajek, které plápolaly v mírném vánku během celého obřadu. 
Terasu na slunné straně zámku jsme ozdobily pudrovými jiřinami ze zahrádky nevěstiny babičky, i ona společně s překvapenými italskými hosty přihlížela tradičnímu rozbíjení talíře a pití vody a vína na důkaz dominance ve vztahu . :) Místo oslavy jsme chtěli ponechat ve vší čistotě. Bílý základ mobiliáře jsme probarvili velmi jednoduše do broskovově oranžové v kombinaci s bílou a smetanovou, stejná barva se objevila na jmenovkách a menu z dílny našich Malebností.
Po oficiálním obědě se hosté přesunuli do prostorného zámeckého parku, kde si nejenom užívali slunného odpoledne, ale také závodů v lukostřelbě, které připravil nevěstin bratr - to byl mimochodem úžasný nápad, měli jste vidět ty fronty zájemců. :)
 V pět hodin přišel na řadu spirituální obřad. V měkkém slunci proběhl slib lásky mezi Katkou a Andreou vedený vénérou Jitkou - zopakovali jsme tam ceremonii, kterou jsme již loni připravovali pro česko-francouzský pár Veroniky a Marca. Venéra nejdříve očistila vzduch od všeho špatného vonnými tyčinkami, poté zapálila svíce za oheň ve vztahu novomanželů. Ti následně našeptali do poháru s vodou své manželské sliby a poté, co vodu vypili, je tyto sliby prostoupily. Nakonec ve znamení Země svázala jejich dlaně k sobě stuhou, kterou si novomanželé společně upletli v týdnu před svatbou. Každý host potom během gratulací novomanželům navlékl na tuto stuhu korálku, která bude navždy symbolizovat přání, která si Katka s Andreou mohou vzít s sebou do Itálie.
Zbytek svatebního dne se nesl v duchu zahradní párty s grilem, doplněné o tanec pod terasou, kde jsme naistalovali na třista malých světel ve světleném řetězu. Katce a Andreovi přejeme krásný společný život a sobě více takových svateb, na které máme konec konců velké štěstí. :)

foto: Něco modrého, Oldřich Hrb
svatební make-up: Kristýna Smrčková
květiny: Myflowers Klára Jordánová
koncept a dekorace: weWine
svatební šaty: salon CAXA, Brno
svatební dort: La Familia Café
tiskoviny: Malebnosti