Katka & Lenka

S Lenkou jsme se jako s majitelkou velmi úspěšné eventové agentury potkaly už rok před svatbou, kdy nám říkala o svém záměru uspořádat krásnou svatbu na Moravě a bavily jsme se o případné spolupráci. Nakonec se rozhodla, že si svatbu zařídí s Katkou ve vlastní režii, ale nakonec se ozvala asi 2 měsíce před svatbou, kdy se rozhodly využít asistence. Už proto, že celou svatbu zařizovala z Prahy, a také proto, že jí byla milejší varianta volného dne před svatbou, kdy se mohly s Katkou věnovat svým přijíždějícím hostům a také předsvatebnímu focení, čemuž naprosto rozumíme a všema deseti to takto doporučujeme každé nevěstě - naše svatební přípravy den před svatbou totiž končí vždy až v pozdních večerních hodinách, ať už jsme připravení jakkoli dobře, některé věci prostě potřebují svůj čas. A představte si, že bychom měli ještě na druhý den vstávat o to dříve, abychom stihly doladit poslední detaily a jako nevěsta se navíc ještě připravit na svůj velký den a být bdělí až do pozdní noci. A nehledě na to, že na druhý den je potřeba všechnu tu krásu zase sklidit... :-)
Lenka s Katkou si pro svůj svatební den vybraly hotel Pavlov s krásným výhledem na Dívčí hrady, které ve slunném letním dni poskytly svatebnímu obřadu, který proběhl přímo ve vinici, skvělou kulisu. 
Od Katky a Lenky jsme dostaly zadání barev a balík dekorací, který si koupily ještě v době, kdy se domnívaly, že svatbu budou dekorovat samy. Hlavním tématem byla tyrkysově modrá barva, kterou jsme musely skloubit s oranžovými stěnami restaurace a stejně tak s červenými muškáty na venkovní zahrádce, kde se odehrávala celá odpolední část svatby. Na pomoc jsme si vzaly broskvové jiřiny, bílý nevěstin závoj a arsenál azurově modrých sklenic, které skvěle ladily s letní oblohou. :-)
Při příjezdu každého hosta čekala sklenka sektu, drobné občerstvení a krátká procházka do vinice na místo obřadu, který proběhl v duchu silných emocí, k čemuž přispěli i svědkové, kteří nevěstám připravili krásnou svatební řeč. Po obřadu si každý z hostů na terase hotelu přiťukl sklenkou moravského vína, kterou jim nevěsty vlastnoručně nalily z koštýře. K obědu hosty pozval tatínek jedné z nevěst, který měl krásný proslov. Dilema "přenášení přes práh" vyřešily nevěsty po svém a prostě jej společně přeskočily. Po společném předkrmu a polévce v restauraci se již celá svatba přesunula na terasu, kde bylo připraveno grilování, hudba i fotokoutek.
Nechybělo ani krájení dortu nebo házení kytyice, správně tušíte, že vzduchem letěly rovnou dvě a udělaly tak dvojnásobnou radost. Hosty jsme opouštěly ve chvíli, kdy se skvěle bavili u tance a výborného moravského vína a hlavně jeden s druhým. Tím, že využili ubytování přímo v hotelu, mohli si zážitky ze svatby sdělovat ještě u snídaně, čímž si dozvuky svatby příjemně protáhli až do druhého dne.
Děkujeme Katce s Lenkou za velkou důvěru, se kterou nám svěřili organizaci své svatby tak krátce před její samotnou realizací. Děkujeme také za pohodu, ve které se celá svatba konala a v neposlední řadě děkujeme Hotelu Pavlov za ochotu a vstřícnost při vyhovění našich požadavků - a že jsme jich s nevěstami neměly málo. :-)

foto: Jan Dikovský fotograf
květiny: My flowers Klára Jordánová
koncept a dekorace: weWine s přispěním nevěst
dort a sweetbar: La Familia Café
koordinace a produkce: weWine