Moni & Vojta

S Moni jsme se potkaly před sezónou 2016 na Sonberku, abychom se podívaly, co bychom pro ně mohli zajistit. Monča hned na první pohled nebyla úplně běžná nevěsta, za celou tu dobu, co jsem měla možnost s ní pracovat, mě nenapadlo jiné vhodné slovo než "prostě anděl". Vnímavá, laskavá a srdečná, o přízeň takového člověka by se měl každý prát, její přítomnost je dobrá pro zdraví - dobrá nálada a pozitivní naladění je zaručeno. :-) Kvůli počtu hostů nakonec Monika zvolila jinou lokalitu, ale opravdu moc mě potěšila, když stála o to, abychom jí se svatbou pomohli i jinde. Samotné koordinace ale ze spousty důvodů neposkytujeme, bohužel se nám to neosvědčilo - často na nás potom padají chyby ostatních dodavatelů nebo nedostatečné komunikace mezi nimi a nevěstou před svatbou. Přes to prostě nejede vlak. Monča měla ale stejný názor, u ní nejel vlak přes to, že by se, jak sama řekla, vdávala beze mě. Chápete, že jsem nemohla odmítnout. :-) Je jasné, že jsem se ani nemusela moc přemlouvat, už v začátku jsem věděla, že to bude svatba za odměnu. A naštěstí tato koordinace byla díky skvělým dodavatelům v Hodějovickém mlýně bezproblémová.
Práce s Monikou i jejím Vojtou byla jednoduše skvělá. Oba byli velmi vzornými snoubenci a naslouchali pečlivě mým radám a doporučením, která ve výsledku fungovala přesně tak, jak jsem předpokládala. K dobru celé svatby, ze které se vyloupl neskutečný večírek.
Moni s Vojtou mě například poslechli v tom, že se nechali oddat evangelickým knězem. Obřad proběhl na krásné louce u jezírka v areálu Hodějovického mlýna a byl krásný a srdečný právě proto, že snoubenci i jejich oddávající věnovali čas společné přípravě a vzájemného se poznání se. O výzdobu krásného prostředí se zasloužila místní floristka Zdenka Medová, která splnila do punítku naše představy, které jsme s Mončou daly na papír, a opravdu trpělivě se nám věnovala. Dokonce nám splnila sen o olivových ratolestích - naši novomanželé se totiž jmenují Olivovi. :-)Vyplatila se i sázka na Víťu Malinu jako skvělého fotografa, který si skvělou atmosféru svatby užíval s námi a dokázal ji bezchybně zachytit na svých fotkách.
U delšího obřadu jsme nezapomněli na občerstvení pro hosty, ani na piknikové deky, které nám půjčila paní majitelka Hodějovického mlýna. Po obřadu jsme se s hosty přemístili do svatební stodoly, kde proběhl oběd s rodinou. Mimochodem, hosté Moniky a Vojty byli opravdu neuvěřitelně milí a srdeční a svatbu si užívali každou chvilku.
 Bylo vidět, že mají oba moc rádi, a to nejenom na proslovech před obědem, kdy si slovo vzalo rovnou pět lidí! Po obědě jsme se přesunuli (ano, i já jsem byla považována prostě za svatebního hosta, nicméně stíhala jsem se věnovat i koordinaci :-)) na dolní nádvoří mlýna, kam přijela cimbálka, aby připomněla původ nevěsty z jižní Moravy. Přes krájení dortu, házení kytkou a fotokoutek jsme se během příjemného slunečného odpoledne doplněného o válení se na piknikových dekách a procházky po louce či projížďky po rybníku, dostali až k večerní části svatby, která se dá jedním slovem shrnout jako velká párty - i tady se vyplatilo moje doporučení na krále všech DJů DJ Schafffa - on sám dodnes nenachází slova pro večírek tohoto kalibru, a že jich zažil. Do kola to strhlo i nás, vždycky decentně postávající bokem, tentokrát však v plném tanci se ženichem, tatínky, nevěstou i DJem. :-)
Byl už ale čas na odjezd, hostům jsme rozdali prskavky, díky kterým Víťa udělal skvělé večerní fotky, a jen co jsme je vyhořelé posbíraly zpátky, večírek probíhal v plné síle dál. Až do ranních hodin. A pokud neusnuli, tančí tam podle mě dodnes.
Našim milým Olivovým opravdu moc děkujeme za pozvání a za důvěru, se kterou mě Moni nechala po půlce schůzky s floristkou samotnou, abych kytky doladila za ni, se kterou vyslechla moje podněty, které dělají ze svatby skvělý zážitek - o tom jsem přesvědčená - a že se jich řídila. 
Přejeme hodně šťastných chvil po celé jejich manželství a hodně štěstí.

lokace: Hodějovický mlýn
foto: Víťa Malina
koncept a koordinace: weWedd by weWine za trpělivého přispění Zdeňky Medové
svatební oznámení a kaligrafie: tatínek nevěsty
účes nevěsty: maminka ženicha
šaty: Momenty
catering: Duba Catering
dort a sweet bar: Míša Vodová