Pavča & Ivoš

V červnu jsme se rozehřívali na nabitou letní svatební sezonu, která byla před námi, a rozehřáli jsme se mimořádně vydatně. Také díky začínajícímu parnému létu, které slibovala obloha bez jediného mráčku. 
Začátkem roku jsme se s mými přáteli Ivošem a Pavčou pustili do nevinné diskuze nad možnými místy obřadu, svatba se totiž měla odehrávat možná poněkud netradičně na domácí půdě ženicha, odkud pocházím i já, tudíž jsem se stala opravdu plnohodnotnou prodlouženou rukou nevěsty, která byla v informační nevýhodě. S určitostí věděla, že svatba by měla být veselá, pohodová a uvolněná a určitě ne svázaná zbytečnými konvencemi nebo přeplácanými dekoracemi. Nicméně nám chyběl nějaký opěrný bod - pomohlo nám ale svatební oznámení, které namalovala sestra nevěsty a pomohly dotvořit naše Malebnosti - to bylo totiž namalováno s barevnými puntíky - a v ten okamžik bylo rozhodnuto - svatba bude plná barev, ale samozřejmě bez kýče - to byla opravdu výzva. Do příprav se zapojila celá rodina i kamarádi - pro mě nezvyklá praxe a taky velká výjimka - svatby děláme vždy klientům na klíč, v tomto případě jsem se ale jednoduše zapojila mezi kamarády - pomocníky. Podívejte se sami, co se nám společnými silami podařilo - podle mě pohodová moderní svatba jako kulisa pro srdečnou oslavu velkého dne s rodinou a přáteli.
Místo obřadu jsme vyzdobili lehkou tylovou textilií a doplnili saténovými stuhami. U obřadu jsme obecně ubrali na barevnosti a zvolili barvy jen 2 - modrou a růžovou. Cesta k obřadu byla zdobená růžovými srdíčky na špejlích a okolo oddávacího pultu jsme instalovali bohatou girlandu ze zelených listů, kterou jsme poté využili i na stůl novomanželů. 
Květinu pro nevěstu a maminky vytvořila naše dvorní floristka Myflowers Klára Jordánová z pestrobarevných květin a nevěstě se trefila do vkusu natolik, že jí rozplakala, když květinu uviděla poprvé. Opravdu velkou radost mi udělalo rozhodnutí ženicha a nevěsty o tom, že si přizůsobí obřad ke svému obrazu a matrika jim vyšla vstříc - obřad protkla řeč jejich blízkého kamaráda, který mluvil vtipně, dojemně, osobně a pozvedl tak význam a důstojnost obřadu a hlavně jeho osobní aspekt.Stoly ve stodole, kde poté probíhala oslava, jsme zdobili co nejpřirozeněji: vázičkami s "lučním" kvítím, pořád ale barevným jako kytice nevěsty a svatební oznámení. :) Velkým přáním nevěsty bylo probarvit podhledy ve stodole tak, aby zde byla barva dominantní a na ostatních místech už byla jen doplňková. Ženich jako správný nastávající manžel se pustil do plnění manželčina snu hlava-nehlava, resp. bolavá záda-nezáda.
Barvy se objevily také na svatebním dortu, bílý fondán skrýval krvavě rudý korpus red velvet s vynikajícím svěžím ovocem, celý dort byl pokryt stejnými puntíky jako svatební oznámení, nechyběly na něm ani postavičky novomanželů, podle předlohy, kterou namalovala již zmíněná nevěstina sestra. 
A potom už se jen slavilo - poctivě z horkého letního odpoledne, přes teplou vlahou noc až do bílého rána, z něhož nevěsta bosky společně s manželem odcupitala do blízkého penzionu k odpočinku.
foto: Vendula Burgrová
květiny: Myflowers Klára Jordánová
koncept a dekorace: nevěsta & weWine s velkým přispěním obětavých přátel
dort: La Familia Café
koordinace: weWine (krátce a nenásilně) a miliónoví kamarádi