Terka & Standa

Vlastně ani nevíme, co pořádně k této mimořádně nádherné svatbě řict. Nemáme totiž slov. Terka a Standa patří k těm, kdo si svůj velký den rozhodně umí užít přesně podle svých představ a za těmi si taky jít. Jak jinak si vysvětlit to odhodlání, se kterým se pustili do organizace svatby pro 80 hostů uprostřed lomu za Brnem, kde není zhola nic - kromě nádherné přírody samozřejmě. :-) Když jsme se slyšeli poprvé, potřebovali vlastně jen půjčit nábytek na svatbu a jen tak mimochodem by asi potřebovali pomoct se svatbou, ze které se stal projekt, který bude již brzy nutně potřebovat ukočírovat. Zcela upřímně - když nám sdělovali datum svatby, nemysleli jsme si, s ohledem na koncentraci našich svatebních projektů okolo, že budeme mít kapacity na to, jim pomoci. Stačilo ale pár vět o jejich koncepci a my věděli, že to zvládneme, i kdybychom neměli celý svatební víkend spát! Realizovat totiž svatbu uprostřed lesa v nádherném lomu, s plátěnými stany a žárovkami místo klasických světel, to je totiž náš, teď už splněný sen. 
Terka je úžasná designérka, byť se věnuje jinému směru než je floristika a dekorace, sama si dotáhla podobu celé svatby do puntíku, s vydatným přispěním Standy. Šla cestou jednoduchosti - na dekorace využila mech, jehličí, větve, bodláky - prostě to, co příroda dala. Svatební květinu i nádherné svatební šaty si připravila sama a byla naprosto nádherná.
Cestu k obřadu si vyzdobila pruhy bílé látky a krajky, na místo svatby nainstalovala březovou bránu s přízdobou z jehličí, větví, statice a jeleních parůžků (no, opravdu!). Nádherný hodinový obřad vedl evangelický kněz, procítěně a naprosto na míru oběma snoubencům. Obřad doprovodila živá hudba, která jej také uzavírala a všechny hosty vedla na místo hostiny, v cikánských rytmech, které nenechaly jednoho hosta v klidu. Ani v jednom momentě nechyběl jejich pes Bandita, který do lese zapadl jako jeho přirozená součást - však taky trochu připomíná vlka. :-)
 
Místo oslavy bylo rozděleno do několika zón: ve velkém šapitó bylo posezení pro 80 hostů, jemuž vévodil podlouhlý stůl novomanželů s velkou svatební Pavlovou položenou na velikém pařezu obloženém mechem. Každý host dostal svou maličkou Pavlovu přímo na talíř, který pro něj osobně připravila nevěsta: celou sadu s talířem a miskou z palmového listu a zavařovací sklenkou na pití označenou jménem hosta. K jídlu se podávalo speciální menu: každý z hostů upekl něco vlastní výroby, co donesl před začátkem obřadu a označil připravenou cedulkou s názvem pokrmu, studenou kuchyni od hostů jsme ještě doplnili grilováním steaků, klobás a hermelínů v podání šéfkuchaře. První tanec proběhl v dolíku pod koncertním stanem, následován energickými balkánskými rytmy kapely Cirkus Problem, s nimiž se hosté protančili až do brzkého rána.
Moc děkujeme Terce a Standovi za důvěru, se kterou nás přizvali ke svatbě, kterou jsme vždycky chtěli realizovat a kvůli které jsme se vlastně do organizace svateb dali. 

foto: Couple of Prague
video: Jana Bušková Videography
květina: nevěsta sama
koncept a dekorace: nevěsta sama (s našim přispěním při instalaci)
dort: Laskominy od Maryny
koordinace a produkce: weWine
všechno se upeklo na Svatebním cirkuse, který proběhne opět a znovu v lednu