Vendula & Martin

Naším úkolem venkovní párty (svatbu) a oslavit tak oficiální spojení rodiny. Snubenci to nechtěli přímo pojmout jako svatbu. Bylo to tedy hodně netradiční oficiální obřad se konal, ale bez zbytečných dalších akcí a tradic.
Největší oříšek pro nás byl připravit prostory pro 250 hostů, protože na Spáleném mlýně byla zastřešená kapacita do 60 osob. Zajímavý byl i fakt, že z 250 osob bylo přibližně 40 dětí. Museli jsme tedy připravit mokrou variantu párty pro spoustu lidí a ještě k tomu straktivní vyžití pro děti. Vyřešili jsme to tedy velkokapacitními stany, které nám společně s altánkem nabídly prostor pro 250 sedících hostů. Pro děti ženich zařídíl skákací hrad a o zábavu bylo postaráno.
Koncept svatby jsme ladili v přírodním duchu, protože Spálený mlýn je v lese a nechtěli jsme tam tlačit něco jiného. Využili jsme sezónní květiny, kterých je v červenci k dispozici opravdu hodně.

Přípravy svatby probíhaly v celkem pohodě, ale neustále se navyšoval počet hostů, takže jsme museli opravdu hodně flexibilně reagovat na každý další požadavek. Samotné přípravy svatebního dne začínají týden před svatbou (navážení a svážení věcí, ladění dekorací, poslední dokupování všeho potřebného, balení, popisování a podobně). Nevěsta měla spoustu detailů připravených sama (např. first aid balíčky pro hosty).
Ráno den před svatbou nám počasí vůbec nepřálo. Stanaři museli postavit stany v obrovském lijáku (což byl opravdu úctyhodný výkon) a náš tým potom začal instalovat světelné podhledy a nábytek. Déšť pořád neustával a stalo se bohužel to, čeho jsme se báli. Přívalový déšť doslova zaplavil celý Spálený mlýn a hlavně prstory, kde stály stany a nábytek. Přípravy se nám tedy hodně protáhly, museli jsme uklidit záplavovou spoušť včetně naplaveného bahna a zašpiněného nábytku i stanů. Svatbu jsme nakonec chystali až do noci. Druhý den jsme samozřejmě museli být fresh a v pohodě na slunečnou svatbu.
V den svatby nás naštěstí přivítalo sluníčko a vše šlo jako po másle. Hosté se začali sjíždět na Spálený mlýn okolo 15. hodiny, kde jsme je přivítali welcome drinkem. Civilní obřad proběhl na louce u Spáleného mlýna. Potom se už jen hodovalo a slavilo. O dojemné překvapení se při prvním tanci postarala dcera novomanželů Michalka, která sama zazpívala společně s kapelou celou písničku. Michalka namalovala rodičům i svatební oznámení. Děti si v průběhu odpoledne dokonce připravily vlastní svatbu. Připravily nevěstu a ženicha, oddávajího a celou svatební družinu a zrealizovaly si tak svatbu na svatbě. 

Naše tipy:

1. Velké potíže nám dělala elektrika. Pokud tedy chtějí klienti na svatbě např. skákací hrad, musí na to být opravdu silné připojení (vlastní okruh) nebo vlastní zdroj. Těchto rad bohužel ženich nedbal a hrad jsme museli během svatby vypnout, protože nám to vyhazovalo celou kuchyň, kde se připravovalo občerstvení pro 250 lidí, a hlavně se to jednou vyplo i s dětmi na palubě. Je to hodně nebezpečné.
2. Klienti by tedy měli víc dbát našich rad a zkušeností, které se někdy zdají až příliš opatrné.
3. Na svatbu s dětmi určitě doporučujeme animátorky nebo chůvy. V případě, že očekávají více dětí, opravdu se to dvojnásob vyplatí.


produkce a koordinace: weWedd
foto: Lucie Odleváková
květinová výzdoba: Myflowers Klára Jordánová