Yvča & Peťa

Když hledáme slova, která by jednoznačně popsala svatbu těchto dvou krásných lidí, nejépe se hodí všechna ta, která se točí kolem radosti. Radostná, veselá, trošku bláznivá - taková byla ta poslední svatba, kterou jsme chystali v roce 2016. Zavedla nás do nevěstina rodného Znojma, které je stejně tak rodné pro nás. Celou jsme ji plánovali na dálku ze Zélandu - poprvé tedy u kávy ještě ve Znojmě a potom už jen ze Zélandu, s výjimkou poslední schůzky týden před svatbou, kdy jsme se zase všichni sešli ve Znojmě. 
Koncept svatby si Yvča s Peťou naplánovali vlastně tradiční, ale dali mu (někdy i nechtěně) spoustu netradičních prvků, které celou svatbu odlehčily.
Církevní obřad probíhal v majestátném chrámu svatého Mikuláše ve Znojmě, a to se vší parádou. Dokonce i s výzdobou, která se tradičně připravuje na místní vyhlášené Znojemské historické vinobraní a je vlastně výstavou úrody, která se na podzim v regionu sklidila. Nakonec však tato výzdoba vydržela na místě až do pondělí před svatbou bez toho, aniž by na tuto skutečnost někdo nevěstu upozornil. :) Nakonec jsme tedy do konceptu výzdoby museli na poslední chvíli přibrat nazrálé hrušky, jablka, hrozny, rozkvetlé jiřiny a mnoho dalšího. Nevěsta byla z této poměrně nekonvenční výzdoby zpočátku rozpačitá, ale sama dobře ví, že na všechny neočekávané situace je nejlepším řešením široký úsměv (přiznáváme - zkoušeli jsme přemlouvat k odstranění výzdoby, povolali jsme tucet statných mužů, kteří by výrobu odsunulu stranou, ale nic nepomohlo, takže nezbylo, než se usmívat). Nakonec jsme vděční za opravdu netradiční fotky z obřadu, stejně jako hosté byli naprosto ohromení zajímavým pojetím výzdoby. :-)
Z církevního obřadu se hosté pěšky přesunuli na místo oslavy - na nedaleký Znojemský hrad, který je oproti kostelu - na druhém výběžku města.
Novomanžele přivítal na nádvoří hradu svědek s tradiční vodou a meruňkovicí a rozbíjením talíře. Následoval společný servírovaný oběd ve velkém hradním sále, jehož výslednou podobu novomanželé velmi napjatě očekávali. Několikrát jsme spolu diskutovali, zda ho dokážeme přeměnit v to pravé místo pro svatbu podle jejich představ. Jejich společná fotka pořízená při vstupu do sálu patří mezi nejoblíbenější. :-)
Pro hosty, kteří přiletěli dokonce i ze Zélandu, jsme po obědě k nádherným výhledům nachystali i řízenou degustaci vína, tatínek nevěsty si připravil krásnou prezentaci z fotek novomanželů od dětství až po současnost, ke které hosté vychutnávali vynikající dort z rodiny nevěsty.
Házení kytky proběhlo na venkovním nádvoří při západu slunce, stejně jako neoficiální první tanec novomanželů.
Ten oficiální potom proběhl v krásném vstupním sále s historickými freskami, za doprovodu originálního retro DJe, který s sebou nezapomněl ani papírovou maketu Karla Gotta, která rozproudila ten správný večírek.
Tuto milou svatbu zakončila společná snídaně hostů, kde se podávaly i frgály z rodné hroudy ženicha. A pověstnou třešničkou na dortu bylo obnovení svatebního slibu páru hostů právě z Nového Zélandu, kteří si své druhé "ANO" řekli v měkkém slunci babího léta v jednom z krásných znojemských zákoutí.
Děkujeme Yvči a Peťovi za neskutečně pohodové přípravy a ohromnou důvěru, kterou v nás vložili, i za krásnou spolupráci, která přerostla v přátelství.

foto: Pro-photo
květiny: My flowers Klára Jordánová
účes nevěsty: Galerie GL
šaty nevěsty a ozdobu do vlasů: Martinna
koordinace, produkce, dekorace: weWedd